Günlük turlar

Tatilini at sırtında birkaç saat geçirmek isteyenlere, acemiler için binicilik turları, deneyimli ve ileri seviyede binicilere 2 saatten, yarım güne kadar, veya tam gün, en fazla 6 saatlik biniş programlarımız mevcut.

Hem acemi biniciler, hem deneyimli biniciler, iyi eğitimli atlarımızın üzerinde kendilerini huzurlu, hissedecekler. Daha önce olumsuz deneyim yaşamış olan biniciler, dört ayaklı dostlarımızla ata binme başlangıcında, deneyimli binici öğretmenlerimiz eşliğinde rahat olabilecekler. Yerel bölge patikaları ve portakal bahçeleri üzerinden, kumsalın berrak suları ve nehir boyunca dağ göllerinde, kalabalıktan uzak çevrede deniz kıyılarında at üzerinde zaman geçireceğiz. Sahilde uzun sürüşler yapıp, Toros Sıradağlarında binicisi ile atı bir uyuma girmesini sağlayacağız,

İlkbahardan sonbahara kadar, deniz ve hava yeterince sıcak olduğunda, atınızla yüzebilirsiniz, bu eşsiz bir deneyimdir!

2 saatlik tur (deneyimsiz biniciler için uygundur)

Kapsama alınan terimler: Binicilik, Binicilik rehberi, Eğlence

Eylem akışı

Yürüyüş temposunda, tarlaları ve akarsuları geçen patikalar boyunca, deniz gölcükleri ile yan yana olan ormanın içinden yerel bölgede tur yapacağız, muhtemelen bölgenin kendine özgü vahşi yaşamını, kuşlarını, böceklerini ve tüm hayvanlarını göreceğiz. Ormana ve ardından uzanıp giden güzel ve bozulmamış sahillere sürmeden önce, bir mola (ve biraz fotoğraf) zamanı, sonunda ise çiftliğe geri dönüş.

Telefon ile rezervasyon   Or  bir mesaj gönder

Ormanda ve sahilde yarım günlük sürüşler /deneyimli ve deneyimsiz sürücüler için uygundur)

Dahil olanlar: Binicilik, Binici rehberi, çay ve soğuk içecekler, eğlence

Eylem akışı

Kısa turumuzun en iyi bileşenlerini daha uzun bir plaj sürüşü ile birleştirme. Bu bir tazeleme duruşu, çarpıcı manzarayı ve çiftliğimizin etrafındaki bölgede mevcut olan Günlük ormanını (koruma altında olan ve dünyanın sadece 2 kıt’asında bulunan Sığla ağaçlarıdır) daha fazla görme fırsatı özelliğini taşır. Binicinin kabiliyetine ve tur liderinin rehberliğine bağlı olarak, kısa hızlı koşular olabilir, eğer takım daha fazla deneyimli binicilerden oluşuyorsa, o zaman sahil boyunca eşkin sürüş yapabiliriz. Eğer severseniz ve hava durumu müsait olursa, denizde atınızla yüzebilirsiniz.

Telefon ile rezervasyon   veya  bir mesaj gönder

Tam gün turlar

Dahil olanlar: Binicilik, Binici rehberi, öğle yemeği, eğlence

Program / Rota

En favori serüvenlerimizden biridir! Sabah erken saatlerde binicilik başlayacak, eski ve doğal köylerin içinden geçeceğiz, tipik Türk tarım yaşamını – ekili domates ve fasulye tarlalarını göreceğiz. Doğanın hüküm sürdüğü izole alanlardan geçeceğiz, doğal kanyonlara sahip olan dağlara doğru atlarımızı yönlendirip, küçük dereleri ve hızlı akan ırmakları karşıdan karşıya geçeceğiz. Yerel bir alabalık çiftliğinden, ırmak kenarı piknik yapılan köy patikalarından, dağ eteklerindeki tepelere doğru devam edeceğiz. Dönüşümüz esnasında, tarlalarda çalışan köylülerin yanından geçerek, bizi bekleyen soğuk içeceklere, sıcak çay veya kahveyi hayal ederek yavaş yavaş atlarımızla at çiftliği istikametinde yürüyeceğiz.

Telefon ile rezervasyon   veya   bir mesaj gönder

 

Tavsiye: Bu tur için, atınızı 6 saat boyunca tüm tempolarda zorluk çekmeden kontrol edebilmeniz önemlidir. Eğer emin değilseniz, öncelikle daha kısa turlarımızla bize katılmanızı ve ardından tam gün tur için gelmenizi öneririz. Ve becerilerini geliştirmek isteyenler için, makul bir ücret karşılığında, özel binicilik dersleri de sağlıyoruz.

Not: Tur açıklamaları, muhtemel çeşitli yolları resmetmektedir. Gidilecek kesin rota, hava durumu ve/veya koşullara göre değişkenlik gösterecektir.

Bilinmesi gerekenler: Uzun pantolon ve kapalı (spor) ayakkabı giyin. Binicilik çepsleri ve başlık tedarik edebiliriz (bedenin mevcudiyetine bağlıdır).

Ziyaretçilerimizin yorumları

“Vay be, ne gündü ama! “”

Bu at çiftliğini ne kadar methetsem azdır. Aileden birisiymiş gibi karşılandım ve kendimi son derece iyi hissettim. Yusufa ata binmesini bildiğimi, ama idmansız olduğumu söylemiştim. Bu nedenle en fazla iki saatlik  bir kısa ata binme eğitimi alarak, beş saatlik bir binicilik turuna çıktık. Şelale, salıncak gibi şeylerin bulunduğu ökolojik parkta akşam yemeği yedik. Eğlenceli ve samimi olan bir toplum içersinde emin ellerdeydim, herhalde bundan daha iyi bir gün geçiremezdim.

Andrew W

 “İnanılmaz deneyim”

Desperado at çiftliği kırsal bir yer, atlar çok güzel ve çok bakımlı. Sahilde iki saatlik binicilik yaparak, harikulade doğanın tadını çıkarttım. (…) Her an kendimi çok iyi hissettim. Bilhassa at ile birlikte denizde yüzmek çok farklı bir deneyimdi, bunu hiç unutamam. Ben kesinlikle buraya tekrar geleceğim ve herkese burayı tavsiye edeceğim.

Alice B

“İnanılmaz güzel trek ve ders”

Sabahleyin çok güzel bir sahilde at ile denizde yüzme yaptık. Akabinde 11 yaşındaki oğlum için bir saatlik binicilik eğitimi aldık. Yusuf benzersiz bir binici hocası, oğlum çok şey öğrendi. Tekrar buraya gelmek için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

Cathy G