Binicilik yapmayanlar için aktiviteler

Binicilik yapmayanlar için aktiviteler

At sırtında olmadığınız saatlerde, bölgede içinden seçim yapabileceğiniz bir dizi etkinlik mevcuttur. Oscar benzeri yerlerden çok, rekabetçi fiyatlarla araba kiralayabilirsiniz. Yöre pek çok fırsat sunar; sadece bir hafta konaklamayı yetersiz bulabilirsiniz. Aynı zamanda hem biniciler, hem de binici olmayanların bir arada olduğu aileler için de mükemmel bir yerdir – tüm aile fertleri ve zevkleri için de elbette eğlence ve rahatlık bulabileceksiniz.

Eğer yüzmeyi ve güneş banyosu yapmayı seviyorsanız, Karaot plajı gidilecek en yakın yerdir, çiftlikten kuş uçuşu sadece 900 metredir. Komşu limanlara ve adalara yukarıdan bakan kayalıklardan gün batımının tadını çıkarın. Çalış plajı ve Ölüdeniz de aynı zamanda şezlongu olan uzun bir kumsal ve birkaç restoran ve küçük mağazaları olan uzun bir kumsal sunar. Yanıklar yakınında, Günlüklü koyunu bulursunuz, burada restoranlı ve şezlonglu bir plaj kulübü mevcuttur. Fethiye’den biraz daha ileride, Kuleli Sahil Kulübü benzer eğlenceyi farklı bir manzarada sunar. Kuleli, Boncuklu ve Gemiler Koyları özellikle şnorkelle yüzmek için çok güzeldir. Eğer şanslıysanız, karetta karetta kaplumbağalarını görebilirsiniz.

Kayalıklarda balık tutmak da mümkündür, aynı zamanda bir çok tekne koylar ve adalar etrafında yarım veya tam gün gezi imkânı da sunarak, cennetten çıkma bu bölgeye farklı bir perspektiften izlemenize olanak sağlar.

Saklıkent Kanyonu ve komşusu Gizlikent, dalış yapmaya değerdir ve burada ıslanmaya hazır olun! Saklıkentte bir çamur banyosunun, daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlamak için, sağlık artırıcı özelliklerinin olduğuna inanılır.

Adrenalin seviyesini artırma arayışındakiler, neden uçurtma sörfü (Çalış’taki uçurtma sörfü okulu http://www.fethiyesurfcenter.com) veya Ölüdeniz’de yamaç paraşütü (detaylar ve rezervasyon için http://www.reaction.com.tr/  adresine bakın) yapmıyorsunuz.

Eğer tarih seviyorsanız, Kayaköy’deki tarihi hayalet şehri veya Tlos harabelerini kaçırmayın.

Gece etkinlikleri için, Göcel ve Fethiye’den her ikisi de yat limanı boyunca mükemmel restoranlar sunar. Hisarönü, sokakları, ağzına kadar dolu olan pubları ve kulüpleri ile meşhurdur.

Uzun bir biniş günü ardından, kaslarınız ağrımaya başladığında, Türk banyolarının birinde (Hamam) sıcak buharda rahatlayabilirsiniz. Ardından bir köpük masajının tadını çıkarırsınız, yeniden doğmuş gibi hissedersiniz.