Binicilik tatili

Hayalinizde sahilde ata binmek mi var? Yoğun telaşlı yaşamınızdan kurtulmak, aileniz, veya arkadaşlarınızla Türkiye güneyinde rahatlatıcı bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? Fazla aramanıza gerek yok, hayallerinizin gerçek olamasına izin verin. Unutamayacağınız benzersiz bir deneyim için bize katılın.

Alışılmış telaşlı yaşamınıza ara verin ve tam bir hafta, veya daha uzun bir süre atlarımızla turlara çıkın. Hayran bırakıcı güzellikteki manzaralardan ve at sırtında doğa gezilerinden daha rahatlatıcı bir şey hayal edebiliyor musunuz? Bir hafta konaklama boyunca, 5 gün ata binebilir, günlük 3 veya 6 saat seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

7 Günlük Binicilik

Tur kapsamı: 5 gün binicilik, konaklama, kahvaltı. Binicilik yapılan günlerde öğle yemeği. Binicilik rehberliği ve eğlence.

Program/ Rota

Konaklama iki kişilik (aile) odalarında yapılır. Bu odaların tek kişi rezervasyonu da mümkündür. Doğa ile iç içe olmak isteyenler, binicilik tatilini kamping şeklinde büyük bahçemizde gerçekleştirebilir. Aynı zamanda, konaklamaya dahil olan zengin Türk kahvaltısı servisi yapılır.
Aşağıda haftalık program için bir örnek: Program, varış gününe ve hava koşullarına bağlı olarak değişebilir. Varış haftanın herhangi bir günü olabilir.
1. Gün: Varış (ata binme yok). Etrafınızla, atlarla ve çiftlikteki insanlarla tanışma.
2. Gün: Kahvaltıdan sonra, atları tur için hazırlama. Köye doğru yola çıkıyor, orman içinde devam ederek, tatlı su içeren göl kıyısında ara veriyoruz.
3. Gün: Pazartesi günleri atlarımızın dinlenme günüdür. Sahilde sakin bir günün tadını çıkarabilir, veya bölgede çeşitli etkinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.
4. Gün: Bol ve zengin Türk kahvaltısı sonrası, sahil yolunda günlük ağaçlarının (Dünyanın yalnız iki kıtasında bulunan Sığla ağaçları) bulunduğu bir bölgede binicilik uygulama.
5. Gün: Toros sıradağları istikameti atla seyahat. Yol boyu, eski, tipik Türk köyleri içersinden geçerek, el değmemiş dağ hayatı, derin kanyon macerası, coşkun ırmakları (sezonuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir) at koşturmanın bir maceraya dönüştüğüne tanık olacaksınız.
6. Gün: Öğleden sonra Çalış istikametinde tur başlıyor. Atları sahil boyu dört nala koşturuyor, deniz banyosu yapıyor, sonra rahat tempoda at çiftliğine geri dönüyoruz. Akşama doğru bu yöreye ait inanılmaz güzel gün batımının tadını çıkarıyor, kendimizi 1001 gece masalları’nda gibi hissediyoruz.
7. Gün: Atları eyerleyip, yöredeki duru kumsal boyu keşifçi turu. İsteyenler tercihen denizde atlarla yüzebilir.
8. Gün: Ayrılış (ata binme yok)
Bilinmesi gerekenler: Binicilik pantolonu ve botlarınızı, veya kapalı (spor) ayakkabılarınızı getirmenizi öneririz. Binicilik çepslerini ve başlıkları tedarik edebiliriz (bedeninize uymayabilir), kendinize ait malzemeleriniz var ise, onları yanınızda getirmeniz faydalı olabilir.

Telefon ile rezervasyon